Бэкенд-разработчик: кто это, чем занимается и как им стать
Кар’єрний шлях backend-розробника може бути індивідуальним і залежить від особистих цілей і устремлінь кожного розробника. Дехто може віддати перевагу спеціалізуватися в певних галузях, як-от хмарні обчислення, масштабованість або безпека даних, тоді як інші можуть прагнути до ролі технічного лідера або підприємця. Який же типовий кар’єрний шлях і які можливості існують для зростання в даній спеціальності? Backend-розробники мають чудові можливості для кар’єрного зростання та розвитку. Зазвичай починають із позиції Junior, де вони набувають досвіду роботи та поглиблюють свої знання.
Где научиться
Зазвичай результат вашої роботи користувач побачить тільки якщо буде добре зроблена frontend частина”, – радить Java developer (backend) компанії SPD-Ukraine Дем’ян Куріленко. Світ сучасних людей зосереджений в їх розумних гаджетах. Запрошення на зустріч чи покупка нової техніки стало справою 2-х кліків чи голосової команди, і чи не щороку користувачі вже випробовують нові, більш зручні інструменти для перегляду вебсторінок. Завдяки прагненню бізнесу надати найкращий користувацький досвід і водночас перенести всі операційні процеси в одну єдину систему, постійно вдосконалюються також підходи до бекенд-розробки. Існує велика кількість мов програмування, якими пишуть бекенд програмісти.
Про те, чим займається Back-end Developer
“Бек-енд розробник – це фахівець, який займається програмно-адміністративною частиною веб-додатку, внутрішнім змістом системи, серверними технологіями – базою даних, архітектурою, програмною логікою. Тобто тією частиною, яка є невидимою звичайному користувачеві інтернету”, – пояснює PHP Developer компанії Default Value Ігор Собченко. Професійні ІТ-команди завжди натхненно слідкують за всім новими тенденціями в веброзробці та цікавими кейсами. Сьогодні інформаційні технології розвиваються ще швидше, адже боротьба за клієнтів вже перейшла в цифровий ландшафт і власні вебпроєкти стали онбординг новачків головними інструментами продажів і маркетингу. І єдиний шлях повноцінно задовольняти потреби користувачів і бути готовим до ринкових змін — це надійний бекенд. Backend — основа успіху цифрових продуктів, і розуміння його роботи важливе для ефективної співпраці з програмістами та для усвідомлення можливостей власного вебпродукту.
Приклади проєктів і завдань
- Це частина архітектури вебресурса, яку можна порівняти з технічною частиною круїзного лайнера.
- Окрім знання технологій, не менш важливим є і саморозвиток.
- Пропонувати рішення, обстоювати його, а потім дивитись, як воно втілюється в реальність — теж круто.
- А з переваг – багато цікавих проектів, цікаві таски, затребуваний напрям”, – каже PHP Developer компанії Ekreative Петро Кулибаба.
Медіани зарплат для цих позицій можна дізнатися, переглянувши актуальні вакансії або дослідження на спеціалізованих ресурсах, наприклад на DOU. За результатом етапу розробки, ретельно тестуємо готовий продукт, перевіряючи його на предмет відповідності технічному завданню. Після того, як переконаємося, що продукт відповідає ТЗ, передаємо https://wizardsdev.com/vacancy/middle-fullstack-developer-nodejs-reactjs-typescript/ його замовнику в продакшн.
Кто такой бэкенд-разработчик и что он делает
Копіювання будь-яких матеріалів можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на сайт 18000.com.ua не далі другого абзацу. “Технічний університет, SPD-University, GeekHub та інші курси. Головне мотивація та бажання навчатись”, – перераховує Java developer (backend) компанії SPD-Ukraine Дем’ян Куріленко. Якщо бекенд-розробник захоче займатися чат-ботами, може створити власний “тестовий” бот. Бездоганно бекенд розроблений бекенд, який ідеально втілює бізнес-логіку і достатньо гнучкий до масштабування та оновлень — це стратегічний актив сучасних компаній.
- Backend-розробники мають бути готові вивчати нові мови програмування, фреймворки та інструменти, стежити за сучасними тенденціями та застосовувати найкращі практики.
- Можете одразу пробувати писати свій чатбот – це пришвидшить ваше навчання і ви навчитеся використовувати знання на реальному проекті”, – говорить Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев.
- Мені можна дорікнути, сказавши, що проєктуванням має займатись інший спеціаліст — наприклад бізнес-аналітик.
- Технології та вимоги постійно змінюються, тому для успішної кар’єри в цій галузі важливо постійно оновлювати і розвивати свої навички.
- На простих проєктах, на кшталт розробки корпоративного сайту або створення типового інтернет-магазину, може бути достатньо одного-двох бекенд-розробників.
- Вебдодатки, що здатні швидко реагувати на зміни та пропонувати інновації, мають значно більше шансів триматися в лідерах ринку.
Зазирнімо за лаштунки на процес роботи над бекендом сучасного вебдодатку та дізнаємось, чому вдалий вибір команди розробки та мов програмування мають таке значення. Важливо знати одну або кілька серверних мов програмування (наприклад, Python, Java або Node.js), бази даних, а також розуміти принципи роботи мережі та забезпечення безпеки. Працюю майже за фахом (закінчив НАУ за спеціальністю «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»), але вважаю себе самоуком. Почав самостійно вивчати програмування ще в одинадцятому класі. Потім вступив у виш на відповідну спеціальність, але не полишало відчуття, що ми займаємося чимось, що не принесе корисних для професії знань.